Zajęcia terenowe „Turystyczny Malbork 2016”

Wersja do wydruku
Malbork3.jpg
Malbork2.jpg
Malbork1.jpg

W dniu 16 grudnia 2016 r. studenci zagraniczni (studia w j. angielskim) wraz z opiekunem dr. Tomaszem Studzienieckim wzięli udział w zajęciach terenowych „Turystyczny Malbork 2016”.  
Przed wyjazdem odbyły się zajęcia teoretyczne z teorii potencjału turystycznego oraz podstaw obsługi ruchu turystycznego.
Zajęcia  pozwoliły przygotować atrakcyjny program wyjazdu. Wykładowca, we współpracy
ze studentami dokonał rezerwacji usług transportowych, przewodnickich i gastronomicznych. Grupa dotarła do Malborka nowoczesnym pociągiem „Wiślany”, obsługiwanym przez „Przewozy Regionalne”.
Po wyjściu z pociągu uwagę studentów przykuł odnowiony, dziewiętnastowieczny dworzec kolejowy.
W drodze do Muzeum Zamkowego towarzyszył grupie słodki zapach unoszący się z Cukrowni w Malborku.
Na zamku powitała grupę anglojęzyczna przewodniczka, która w interesujący sposób przekazała złożoną historię Zakonu i relacji polsko-krzyżackich. Studenci zwiedzili Zamek Niski, Średni i Wysoki. Obejrzeli wystawy i zapoznali się z legendami.
Następnie odbyło się zwiedzanie miasta zakończone wizytą w Centrum Informacji Turystycznej w Malborku. Grupa obejrzała filmy promocyjne miasta, zapoznała się z historią i działalnością Centrum.  Pracownicy Centrum przekazali studentom materiały promocyjne zachęcając do kolejnych odwiedzin Miasta.
Po spotkaniu grupa posiliła się z restauracji „Panorama”, udała się na dworzec i wróciła wygodnie pociągiem do Trójmiasta.
Pomimo chłodnej, jesiennej pogody i napiętego programu wszyscy sprawiali wrażenie zadowolonych. Wyjazd zintegrował studentów, dostarczył cennej wiedzy z zakresu turystyki oraz rozwinął umiejętności organizacji imprez turystycznych.
 

Strona wykorzystuje pliki cookie