Gala „Gastronom Wybrzeża” z WSTiH
W dniu 17 lutego w Sopockim Aquaparku, klubie Pick&Roll, miała miejsce uroczysta Gala „Gastronom Wybrzeża”, wieńcząca plebiscyt na najlepszy lokal gastronomiczny na wybrzeżu.
Podczas gali nagrodzono i wyróżniono wspaniałe restauracje województwa pomorskiego, w tym wiele z Trójmiasta.
Było tu wielu wystawców reprezentujących HORECĘ, w tym Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku na czele z J.M. Rektor dr inż. Marią Chomka prof. WSTiH. W wydarzeniu tym również uczestniczyli Pan Jan Zacharewicz oraz Dyrektor ds. rozwoju WSTiH Pan Kamil Radziszewski.
Oprócz prezentacji wielu znakomitych osób, kulinarnych potraw, prezentacji laureatów odbyła się aukcja na rzecz osoby mocno poszkodowanej przez nieszczęśliwe okoliczności.
Na tę aukcję WSTiH przekazała 1,5 l butelkę szampan arodem z Francji, która została wylicytowana za kwotę 500pln., a którą przekazano na leczenie wspomnianej osoby.
Było też mocno widoczne stoisko WSTiH. Prezentowaliśmy na scenie naszą Uczelnię oraz nawiązaliśmy wiele ciekawych kontaktów z mistrzami sztuki kulinarnej, którzy zadeklarowali współpracę z nami. Chcemy bowiem być najlepsi, zatem także podejmujemy współpracę z najlepszymi.
Gratulujemy Panu Ireneuszowi Damps, Naczelnemu Redaktorowi Magazynu Gastronom Wybrzeża udanej imprezy oraz wszystkim laureatom i nagrodzonym.