Rekrutacja trwa! Czytaj więcej        

Konferencja Hanza

Szanowni Państwo

       Zapraszam do udziału  w pierwszej  Międzynarodowej Konferencji pt. „Miasta Ligi Hanzeatyckiej – dziedzictwo, turystyka, rozwój”, organizowanej przez Wyższą Szkołę Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku. Konferencję tę patronatem objęli m.in. Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Prezydent Miasta Gdańsk Pani Aleksandra Dulkiewicz

       Jednym z celów konferencji jest nie tylko pokazanie roli miast hanzeatyckich w rozwoju miast europejskich, miast ongiś tak oddalonych od siebie, ale umiejących z sobą współpracować pomimo różnic, nie tylko kulturowych.

       Ówczesna  umiejętność dialogu, współpraca gospodarcza była czynnikiem integrującym te miasta, zapewniającym im szybszy rozwój gospodarczy oraz rozwój w zakresie  ogólnie rozumianej  nauki i kultury.

       Chcielibyśmy podczas tej konferencji wypracować nowe impulsy, które bardziej  będą integrowały miasta Hanzy, rozwijały ich przedsiębiorczość, naukę i kulturę, łączyły ludzi tym dobrem, jakie niesie dobra współpraca.

Zapraszam i do zobaczenia w Gdańsku.

Założyciel WSTIH
Prezydent
Jan Zacharewicz

Ułatwienia