Międzynarodowe spotkanie uczelniane

Wersja do wydruku

W dniu 18 grudnia Wyższą Szkołę Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku odwiedzili wspaniali goście z Polesskiego Państwowego Uniwersytetu z Pińska na Białorusi.

Rektor tego Uniwersytetu Pan prof. Konstantin Shebeko wraz z Panią Dziekan Eboriną Iriną Michajłowną i Panem Pavlem Pigal, Kierownikiem Centrum Informacyjnego zaprezentowali władzom WSTiH swój piękny uniwersytet oraz przedstawili interesujące propozycje współpracy pomiędzy naszymi uczelniami.

WSTiH reprezentowała Pani Rektor doc. dr Mariola Łuczak wraz z Panią Dziekan doc. dr Anna Białk-Wolf. oraz Panem dr Lymarem. W spotkaniu uczestniczył także założyciel WSTIH Pan Jan Zacharewicz.

Stosownej prezentacji WSTIH dokonał w języku rosyjskim dr Lymar, pracownik naszej uczelni.

Następnie miała miejsce niezwykle interesująca i przyjazna rozmowa o możliwościach szerokiej współpracy zarówno w zakresie realizacji studiów w WSTiH, czy też m.in. pracy naukowej.

Spotkanie to pokazało jak wiele nas łączy, jakimi potencjałami dysponujemy i jak wielką szkodą byłoby tych potencjałów nie wykorzystać dla dobra studentów i pracowników obu uczelni.

Na zakończenie spotkania wymieniono się podpisanymi umowami o współpracy i zapowiedziano kontynuację rozmów, ale już na poziomie roboczym.

W imieniu Wyższej Szkoły Turystki i Hotelarstwa w Gdańsku dziękuję Panu Rektorowi, Prof. Konstantinowi Shebeko oraz Pani Dziekan Eborinie Irinie Michajłowej i Panu Pavlowi Pigal za wizytę w naszej uczelni. Dziękuję także pracownikom WSTIH za udział w spotkaniu oraz jego przygotowaniu.

Strona wykorzystuje pliki cookie