Organizacje Studenckie - Samorząd Studencki

Wersja do wydruku

INFORMACJE OGÓLNE

                Wszyscy studenci studiów pierwszego i drugiego stopnia Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku tworzą Samorząd Studencki WSTiH.

               Samorząd działa na podstawie Ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. z 2005 r. Nr 164, poz. 1365 z późn. zm.), Statutu Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku oraz Regulaminu Samorządu Studenckiego.

               Nieodłącznym elementem tworzącym wizerunek uczelni są niewątpliwie jej studenci. Naszym zadaniem, jako Samorządu jest przede wszystkim stanie na straży ich praw oraz reprezentowanie ich przed władzami Uczelni. Na tym jednak nasza rola się nie kończy. Dzięki braniu udziału w posiedzeniach Senatu, konferencjach oraz zjazdach naukowych stajemy się integralną częścią naszej Uczelni. Współpracujemy z Parlamentem Studentów RP, wspieramy działalność naukową, kulturalną i sportową, dbamy o tzw. "życie studenckie".
             W ciągu roku akademickiego organizujemy imprezy kulturalne takie jak: otrzęsiny, połowinki, mikołajki, andrzejki, Bal Absolutoryjny, rejsy promem czy wyjazdy integracyjne. Bierzemy również czynny udział w organizowaniu wyjazdów naszych studentów na Międzynarodowe Targi Turystyczne w Berlinie oraz w akcjach charytatywnych takich jak chociażby Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
              Praca w naszym Samorządzie, choć nie zawsze lekka dostarcza nam wiele zadowolenia i satysfakcji. Realizując wszelkiego rodzaju zadania, zawsze staramy się by nasza ciężka praca była widoczna i akceptowana, tak zarówno przez studentów, jak i władze Uczelni.

        Z chęcią przyjmiemy każdego, kto tak jak my czuje potrzebę tworzenia czegoś dobrego. Wszelkie informacje o Samorządzie Studenckim i jego planach można uzyskać w naszym biurze
(A-24 w budynku A).

Jesteśmy dobrzy w tym co robimy i dążymy do tego by być lepszymi !!

Wszelkie sprawy bieżące oraz aktualności zamieszczane będą na FunPage Samorządu Studenckiego na Facebooku i tu link do naszej strony .

Zapraszamy na naszą stronę internetową https://www.facebook.com/samorzad.wstih

 

Strona wykorzystuje pliki cookie