WYŻSZA SZKOŁA TURYSTYKI I HOTELARSTWA W GDAŃSKU
WSTiH w Gdańsku
Została utworzona w roku 1996, jest uczelnią niepubliczną, wpisaną do Ewidencji Uczelni niepublicznych pod numerem „88”, posiada osobowość prawną, REGON 191139221.
Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 22 września 2010 roku nr MNiSW-DNS-WUN-6013-10261-2/KT/10, WSTiH w Gdańsku otrzymała przedłużenie terminu ważności zezwolenia na prowadzenie działalności na czas nieokreślony.
Władze Uczelni:
REKTOR - p.o. Jan Zacharewicz
DZIEKAN ds. JAKOŚCI KSZTAŁCENIA - dr Barbara Zarańska
DZIEKAN ds. STUDENCKICH - dr inż. Inga Łysiak
KANCLERZ - Łukasz Szołtys
ZAŁOŻYCIEL Uczelnia Sp. z o.o. - Jan Zacharewicz
Uczelnia w swej strukturze posiada jeden kierunek Turystyka i Rekreacja, na którym prowadzi:
- 3 letnie studia I stopnia (licencjackie),
- 2 letnie studia II stopnia (magisterskie).
Ponadto Uczelnia prowadzi kształcenie na studiach podyplomowych oraz na kursach specjalistycznych.
Z dniem 20 maja 2024 roku Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przedłużył zatwierdzenie Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku jako jednostki prowadzącej studia na potrzeby przyjmowania cudzoziemców w celu podjęcia lub kontynuacji studiów na kolejne 5 lat.
Współpraca
W WSTiH aktywnie działa Rada Programowa, która poprzez swoich członków wspiera organy Uczelni w utrzymywaniu relacji biznesowych z otoczeniem branżowym w obszarze turystyki, hotelarstwa i gastronomii.
W szczególności celem działania Rady Programowej jest promowanie Uczelni i współpraca w zakresie:
Wypracowywania założeń strategii działania Uczelni
Dążeniem Uczelni jest kreowanie nowych trendów rozwoju turystyki w Polsce. Współpracując z biznesem mamy możliwość na bieżąco obserwować dynamicznie zmieniające się otoczenie, tak aby nasza strategia rozwoju była nowatorska.
Dostosowywania programów nauczania
Branża turystyczna zna najlepiej swoje potrzeby. Włączanie przyszłych pracodawców do budowania i kształtowania procesu dydaktycznego umożliwia realne dostosowanie programu kształcenia do potrzeb pracodawców i rynku pracy.
Organizacji praktyk dla studentów
Nieodłącznym elementem kształcenia jest zdobywanie praktycznych doświadczeń. Dzięki współpracy z branżą, nasi studenci mają możliwość zdobywania nowych umiejętności w markowych obiektach zarówno w kraju jak i zagranicą.
Pozyskiwania partnerów biznesowych
Rozwijanie sieci i relacji biznesowych jest nieodłącznym elementem naszej codziennej pracy. Dzięki temu mamy dostęp do wiedzy o najnowszych trendach na rynku i znajomość najwybitniejszych praktyków, których zapraszamy do współpracy jako wykładowcy.
Członkami Rady są przedstawiciele instytucji i organizacji związanych z branżą turystyki, hotelarstwa i gastronomii, eksperci i autorytety z zakresu szkolnictwa wyższego, przedstawiciele organów samorządu terytorialnego i zawodowego, instytucji i stowarzyszeń naukowych oraz zawodowych, przedstawiciele organizacji pracodawców, przedsiębiorcy i absolwenci WSTiH w Gdańsku.