Rekrutacja trwa! Czytaj więcej        

Z głębokim żalem powiadamiamy…

Z głębokim żalem powiadamiamy, że w dniu 9.11.2021 zmarł dr hab. Ryszard Tomaszewski, prof. WSTiH.

Nasza społeczność akademicka utraciła niezwykłego Człowieka, wykładowcę-nauczyciela akademickiego w WSTiH w Gdańsku, który prowadził zajęcia w języku polskim i rosyjskim z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, fizjologii pracy, chorób cywilizacyjnych i zagrożeń zdrowotnych  w turystyce, oraz podstaw dietetyki. Autora niespełna 100 prac naukowych i popularnonaukowych, publikowanych w języku polskim, angielskim i francuskim. Autora 7-językowego (polski, niemiecki, angielski, francuski, hiszpański, włoski, rosyjski) słownika konwersacyjnego.

Profesor R. Tomaszewski wśród studentów otrzymywał najwyższe z możliwych ocen za prowadzenie swoich zajęć.  Był Przyjacielem nas wszystkich. Jako Przyjaciel młodzieży, kadry naukowo-dydaktycznej, wszystkich pracowników, dla których było zaszczytem móc współpracować z tak wspaniałą Osobą, pozostaje w naszej pamięci.

W imieniu władz, kadry naukowo-dydaktycznej, pracowników oraz całej społeczności akademickiej Wyższej Szkoły Turystki i Hotelarstwa w Gdańsku składam wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie zmarłego oraz Tym, których żałobą dotknęło odejście Profesora.

 

Jan Zacharewicz

P.O. Prezydenta

Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 16 listopada (wtorek) według poniższego harmonogramu:

godz. 12.30  – msza św. w kościele  świętego Andrzeja Boboli w Gdańsku Wrzeszczu, ul Mickiewicza 11;

godz. 14.00-14.30 –  pożegnanie w kaplicy na cmentarzu Srebrzysko w Gdańsku, ul Srebrniki;

godz. 14.30 – wyprowadzenie  z kaplicy.

 

Rekrutacja 2023!

Zapisz się już teraz i skorzystaj z aktualnych promocji!

Ułatwienia