Wstępne Szkolenie Baristyczne
Cel i przeznaczenie szkolenia:
Przygotowanie do pracy za barem. Poszerzenie wiedzy o kawach.
Dla kogo jest szkolenie?
Wszystkich, którzy chcieliby w przyszłości pracować z ekspresem kawowym, zarówno jako barman, kelner, czy barista. Także dla tych, którzy są ciekawi jak działa ekspres ciśnieniowy lub po prostu chcieliby powiększyć swoją wiedzę o kawie. Zajęcia pozwolą spojrzeć na kawę z trochę innej perspektywy, a zajęcia praktyczne przydadzą się na prawie każdym stanowisku w gastronomii.
Tematy omawiane na szkoleniu:
- Historia kawy
- Rodzaje kawy oraz sposoby i przyczyny ich mieszania.
- Kilka słów o paleniu kawy i jej świeżości.
- Pokaz jak zrobić kawy, wraz z ich omówieniem pod kontem historycznym oraz kulturowym: Ristoretto, espresso, espresso macchiato, lungo, americano, caffe crema, cafe late, late macchiato, cappuccino, flat white.
- Zajęcia praktyczne z ekspresem.
Dzięki udziałowi:
- Zgłębisz wiedzę o kawie, a także jej historii.
- Poznasz sposoby parzenia kawy, pochodzenie ich nazw.
- Zrozumiesz różnicę w mieszankach kawy, dzięki czemu, będziesz wiedział jaką kawę dobrać.
- Nabędziesz faktycznych umiejętności obsługi ekspresu ciśnieniowego.
- Przygotujesz się do pracy w zawodzie barmana, baristy lub kelnera w zakresie obsługi ekspresu ciśnieniowego.
- Będziesz miał okazję porozmawiać z praktykiem, pracującym w zawodzie, który podpowie, co należy zrobić, aby zdobyć pracę oraz ją utrzymać.